Senovės išminčių posakis: „Kapinėse visiems užtenka vietos“ šiandien jau atgyvenęs. Kapinėse lopinėlių mažėja, todėl nenuostabu, kad žmonės dar būdami gyvi skuba pasirinkti ir užsiimti sau vietą. Pasistato sau paminklą pagal pageidavimą, sodina gėles.

Neprižiūrima kapavietė – kapavietė, kuri ne trumpiau kaip dvejus metus netvarkyta ir atitinka bent vieną iš kriterijų: nėra duomenų nustatyti, kas ir kada buvo palaidotas, kapavietės statiniai yra suirę, apleisti arba jų visai nėra, sunykęs kapavietės aptvaras arba jo nėra, kapavietė apaugusi atžaliniais krūmais, žolėmis, netvarkoma.

Pavyzdžiui, Alytaus miesto Daugų ir Klevų gatvių kapinėse artimųjų kapus lankantys alytiškiai gali pastebėti kapavietes, pažymėtas lentelėmis su numeriais. Anot Alytaus miesto savivaldybės atstovų, pastarosiomis dienomis abejose kapinėse jau pažymėta po 100 galbūt neprižiūrimų ir apleistų kapaviečių. „Nesitikėjome, kad bus tiek daug tinkamai neprižiūrimų kapaviečių. Dar viliamės, kad ant giminių ar artimųjų kapų išvydę tokias lenteles juos lankantieji susipras ir kapavietes susitvarkys. Tuomet nereikės jų priežiūrą bei galimybę jose laidoti perduoti visai svetimiems asmenims“, – teigė Alytaus miesto savivaldybės administracijos atstovė Rasa Ogulevičienė.

Kaip sako www.danguje.lt projekto vadovas Edvinas Genutis, kiekvienam iš mūsų artimųjų netektis yra jautri tema. Deja, pasirūpinti į amžinąjį poilsį išėjusiais artimaisiais vyriausybė skatina tokiom priemonėm: žada atimti kapavietes. Todėl labai džiaugiuosi projektu ww.danguje.lt kuris gali padėti kiekvienam Lietuvos gyventojui už minimalią sumą pasirūpinti savo artimaisiais nepriklausomai kur gyventų norintieji išlaikyti mirusiųjų atminimą: Lietuvos didmiestyja ar mažame miestelyje, o gal net metropolyje kaip Londonas. Mes priimame užsakymus pasirūpinti artimųjų kapais iš viso pasaulio. Darbus atliekame visoje Lietuvoje.

Aktyviai darbuojamės prie šio projekto. Džiaugiuosi kad jis pradėjo veikti ir jau yra pirmieji užsisakę šią paslaugą. Beje, kviečiame susipažinti su mūsų paslaugomis, kurios leis jums pasirūpinti savo artimaisiais bet kada.